Normálie pre strižné nástroje

MOLLIFICIO BORDIGNON

Katalóg obsahuje:

  • kompletnú ponuku tlačných pružín podľa ISO normy 10243,
  • tlačné pružiny fialové pružiny, čierne a zlaté,
  • oválne pružiny s rôznym zaťažením,
  • okrúhle pružíny novinka !!!
  • miniséria

Katalóg tlačných pružín je dostupný k stiahnutiu nižšie na stránke - v prípade záujmu o tlačenú formu kontaktujte naše obchodné oddelenie

Katalóg tlačných pružín podľa JIS normy je dostupný k stiahnutiu nižšie na stránke.

(obmedzené skladové zásoby pružín podľa JIS normy, priemery a dĺžky, ktoré už nie sú skladom u dodávateľa je možné objednať iba sériovo po 1000ks)

Certifikáty k stiahnutiu:

certificato_iso_9001.pdf

certificato_iso_14001.pdf

Dostupné video k stiahnutiu, zahŕňa proces od výroby pružín až po samotnú expedíciu.

Dodací termín:

  • skladové zásoby niektorých typov pružín s menšími priemermi do 32 mm sa nachádzajú aj v Poprade v sídle spoločnosti Penta Slovensko - dodanie 1-2 pracovné dni od prijatia objednávky, resp. možnosť osobného odberu.
  • pružiny, ktoré nie sú na sklade v Poprade je potrebné objednať u dodávateľa, najneskôr do stredy v danom týždni, aby boli dodané koncom nasledujúceho pracovného týždňa.

Stránka dodávateľa: www.bordignonsprings.com

Spoločnosť Mollificio Bordignon bola založená v roku 1958 Settimo Bordignon. Obchod bol pôvodne založený v Rosa a pozostával z dielne vedľa domu. Medzi prvé produkty patrili pružiny pre cyklistické sedla. V roku 1974 sa spoločnosť presťahoval do jeho aktuálneho umiestnenia v Rossano Veneto, do továrne 1000 metrov štvorcových. Výroba sa sústredil na pružiny do postelí a podobné výrobky. V priebehu rokov sa naša spoločnosť rozrástla z typického rodinného podniku na priemyselnú výrobu v rozsahu štandardných tlakových pružín, ako aj výroba pružín na mieru podľa výkresov zákazníka.

Naše výrobky sa ukázali ako veľmi úspešné už viac ako 50 rokov na domácom a zahraničných trhoch. V dôsledku toho sme boli schopní vyvinúť vysokú úroveň špecializácie a teraz môžeme poskytovať inovatívne, ale praktické riešenia pre väčšinu aplikácií. Naše výrobné technológie sa tiež stali časom viac a viac pokročilé a teraz nastavujú štandard pre mnohé oblasti priemyslu. Prvý systém kvality - certifikát bol získaný v roku 1995 a systém pre riadenie životného prostredia v roku 2007. Naše prevádzky v súčasnosti zaberajú 5000 metrov štvorcových výrobných a kancelárskych priestorov. Tento moderný výrobný závod a náš tím sú jemne vyladené na základe požiadavok všetkých zákazníkov, s ktorými pracujeme, ako partneri.

Tlačné skrutkové pružiny v štyroch základných stupňoch zaťaženia.

Systémové pružiny z profilového oceľového pružinového drôtu sú k dispozícií v štyroch druhoch podľa stupňa zaťaženia. Tieto štyri tlačné skrutkové pružiny majú vždy rovnaké rozmery, takže zvýšenie alebo zníženie potrebnej tlakovej sily sa dá bez problémov zabezpečiť aj dodatočne.

Pre ľahké rozlíšenie sú systémové pružiny označené farebne, takže môžu byť rýchlo pripravené k príslušnému druhu zaťaženia.

Stúpajúce objednávacie číslo predstavuje rastúci stupeň zaťaženia systémových pružín, pričom sú objednávacie čísla doplnené už len priemerom otvoru a dĺžkou nezaťaženej pružiny.

Materiál:

K výrobe všetkých pružín sa používa pružinový drôt z legovanej ocele. Tento drôt sa vyznačuje vysokou odolnosťou pri nárazoch a pri kmitavom namáhaní. Preto môže byť táto kvalita použitá aj vo vysokých pracovných teplotách až do 230°C.

Výrobný a kontrolný proces:

Všetky pružiny podstupujú zvláštne tepelné spracovanie, sú otryskávané guličkami a špeciálne upravované. Tým sa v nich eliminuje napätie a pružiny dosahujú vysokú únavovú pevnosť. Konce pružín sú zarovnané a paralelne zabrúsené do pravého uhla. Pružiny podliehajú prísnym kontrolám akosti a podrobujú sa skúškam kmitavého zaťaženia, ktoré sa zameriavajú na životnosť pružín.