Drôty

Jednoznačne najobľúbenejším na trhu sa stal osvedčený drôt PENTA CUT. Je najvhodnejším drôtom pre všetky typy drôtových rezačiek, pretože technológie boli ladené priamo na týchto konkrétnych drôtoch. Drôt sa vyrába pod neustálou kontrolou, ktorá zaručuje dosiahnutie najvyššieho výkonu a stability. Ponúkame ho v troch modifikáciách.


PENTA CUT - ECO

Je to ekonomická verzia mosadzného rezacieho drôtu. Tento drôt, aj napriek svojej nízkej cene, dokáže zabezpečiť vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam vysoký rezný výkon. Drôt je neparafinovaný, kalibrovaný. Materiálové zloženie drôtu je zo 60 % Cu a 40 % Zn, čo je najvhodnejším pomerom pre japonské rezačky vyžadujúce vysokú reznú rýchlosť, efektívnosť. Japonské rezačky majú technológie stavané na CuZn 40 drôt ( pozri doporučenie výrobcov v návode ). Obsah 40% zinku vedie k zníženiu pracovnej teploty a zvýšeniu reznej rýchlosti – drôt sa aj pri rýchlom rezaní len ťažko roztrhne. Pevnosť drôtu je 1000 N/mm2. Dodávame cievky rôznych veľkostí, napr. P5 (5kg), K160 (8kg), K200 (16kg).

H / BZ - U

Japonský značkový mosadzný drôt HITACHI je najčistejším drôtom na trhu elektroerózie a je odporúčaný všetkými výrobcami elektroerozívnych rezačiek. Dodávame cievky rôznych veľkostí, napr. K160 (6 kg), K200 (15 kg).
Okrem uvedených drôtov, spoločnosť PENTA SLOVENSKO, s.r.o. poskytuje širokú ponuku mosadzných drôtov zvláštnych rozmerov (0,1 - 0,3 mm), či hmotnosti cievok K 125 (3,5kg)...

POVLAKOVANÉ DRÔTY

PENTA CUT - ECO Zinc

Je ekonomická verzia povlakovaného rezacieho drôtu. Tento drôt, aj napriek svojej nízkej cene, dokáže zabezpečiť vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam vysoký rezný výkon. Pevnosť drôtu je 1000 N/mm2. Dodávame cievky rôznych veľkostí, napr. K160 (8kg), K200 (16kg).

POWER CUT-ZINC Y

Značkový povlakovaný rezací drôt. POWER CUT je spoľahlivým drôtom, ktorý používajú zákazníci na európskom, severoamerickom ako aj ázijskom trhu, čo je výsledkom jeho vysokej kvality. Pevnosť drôtu je 980 N/mm2. Tento drôt dodávame na cievkach K160 a K200.