O nás

Spoločnosť  PENTA SLOVENSKO, s.r.o. je popredným partnerom pre výrobcov automobilov a ich dodávateľov, poskytujúcich komplexné riešenia a služby pre EDM, elektroerozívne, či elektroiskrové obrábanie. Naša spoločnosť sa vyznačuje vysokou kvalitou poskytovaných služieb a zameriava sa na individuálne potreby zákazníkov. Naším cieľom je neustále sa rozvíjať a inovovať, aby sme boli schopní spĺňať najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.

PENTA SLOVENSKO, s.r.o. bola založená 26. apríla 1996 dvoma spoločníkmi, a to Ing. Pavlom Matoškom a Pavlom Maslišom, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. Je pokračovaním a rozšírením činnosti českej spoločnosti PENTA TRADING, spol. s r.o., ktorú založil v roku 1991 mladý a ambiciózny človek s dušou strojára, Ing. Pavel Matoška. Spoločnosť má zároveň pobočku v Poľsku, vo Wroclavy, PENTA POLSKA, sp. Z o.o.

Spoločnosť PENTA SLOVENSKO, s.r.o. nadviazala na úspešnú tradíciu poskytovania nielen kvalitných EDM (elektroerozívnych, či elektroiskrových) strojov, ale hlavne na kvalitný servis a poskytovanie poradenstva pre EDM obrábanie. Zabezpečujeme profesionálny, spoľahlivý a rýchly servis, aplikačnú a technologickú pomoc zákazníkom, a to nielen osobným servisom, ale aj "Ďiaľkovým dohľadom strojov", internetovým modulom "Helpdesk" a "Horúcou servisnou linkou".

Technické oddelenia jednotlivých firiem sú veľmi úzko prepojené. V pozadí poskytovaných servisných zásahov prebiehajú časté stretnutia technikov, ich neustále vzdelávanie v obore EDM a odborné školenia zamerané na skvalitnenie našich služieb šitých na mieru každému nášmu klientovi.

Firma má vlastné technologické centrá s drôtovými rezačkami, CNC obrábacími centrami a CNC hĺbičkami, ktoré poskytujú rezanie a hĺbenie zákazníkom, ktorí túto technológiu nemajú, alebo ešte len zvažujú ich využiteľnosť vo vlastnom výrobnom procese. Strediská sa nachádzajú v českej republike (Louny, Říčany, Postřelmov) a na Slovensku momentálne pripravujeme centrum v novej budove firmy v Poprade.

Aplikačné stredisko na Morave (ACE Postřelmov) je jedným z najkvalifikovanejších centier elektroerózie a je zamerané na testovanie, vývoj nových technológií a riešenie skúšobných obrábaní pre budúcich vlastníkov EDM stroja. Uvedené stredisko neustále udržuje a rozširuje svoje technické a technologické know-how v EDM obrábaní. Je zároveň centrom školenia a stretnutí našich servisných technikov k výmene najnovších informácii nielen v obrábaní, ale aj v použití najefektívnejšieho spotrebného materiálu, upínania a najvhodnejších technológií ku konkrétnemu obrábaniu.

Spoločnosť PENTA SLOVENSKO, s.r.o. má za sebou veľa rokov skúseností s elektroeozívnymi strojmi rôznych výrobcov, ktorých sme servisovali. Naše vlastné vývojové stredisko zúročilo dané skúsenosti k vývoju vlastnej elektroniky pre elektroerozívnu hĺbičku. Stroj po úspešných inštaláciách u zákazníkov v ČR získava samé dobré body hlavne pre svoju rýchlosť, kvalitu a spoľahlivosť.

Podiel na trhu v ČR je viac ako 65%, na Slovensku v oblasti predaja elektroerozívnych strojov viac než 70%. Za posledné roky predala spoločnosť PENTA SLOVENSKO viac než 250 elektroerozívnych strojov, na čom majú podiel hlavne referencie našich spokojných zákazníkov. So strojmi z našej firmy sa môžete stretnúť v malých súkromných strojárskych firmách, či u živnostníkov, ale nájdete nás aj medzi veľkými spoločnosťami v Čechách a na Slovensku, ako sú napríklad DENSO, LAIRD, BRANO, RONAS, VIENA, SWEP, FOSTRON, ZKL, AMV a mnohých ďalších.

Od doby vzniku firmy už uplynulo pekných pár rokov a my sme sa stali firmou plne etablovanou na strojárskom trhu, kde si chceme udržať aj naďalej svoju pevnú pozíciu. Vďaka našim kolegom, klientom a priateľom sme mohli rásť a firmu rozvinúť do viacerých komodít, o čom hovorí aj produktová časť týchto stránok. Stali sme sa veľkou spoločnosťou, ale i napriek tomu máme stále blízko ku každému nášmu zákazníkovi, ktorý nás potrebuje. Snažíme sa neustále budovať dobré a úzke vzťahy, čoho dôkazom a príležitosťou sú i pravidelne konané EDM zákaznícke stretnutia a EDM technické semináre.

Veríme, že i nám i naďalej pomôžete budovať našu firmu, ktorej krédom už dlhé roky je slogan " Na špici v kvalite a servise elektroerozívnych strojov". Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste nám pri našej ceste pomáhali a verili nám.

Váš Penta tím