Dni otvorených dverí v Japonsku areál FANUC v Oshino

20160427135006_img-9458-nahled.jpg

Spoločnosť FANUC predstavila svoju novú rezačku FANUC 800iB netradične a vo veľkom štýle. Dňa otvorených dverí vo výrobnom závode FANUC pod horou Fuji v Japonsku sa zúčastnili zástupcovia a partneri firmy FANUC zo všetkých kontinentov.

Koncepcia novej veľkej rezačky FANUC C 800iB vychádza z osvedčeného radu strojov C 600iA, ktoré sa stali najpredávanejšími rezačkami na Slovensku a v ČR. FANUC Ltd. je japonská spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou riadiacich systémov na obrábacie stroje. Až 70 % svetovej produkcie riadiacich systémov tvoria práve výrobky firmy FANUC. O vysokej technologickej vyspelosti systémov vypovedá stredná štatistická doba medzi dvoma poruchami systému FANUC, ktorá je až 14 rokov! FANUC tiež vyrába obrábacie stroje, vstrekovacie lisy na plasty a elektroerozívne rezačky.

Elektroerozívne rezačky sú vyrábané výhradne v Japonsku, čo výrazne prispieva k vysokej kvaliteprodukcie. Montážna linka vo výrobe rezačiek je osadená robotmi, produkované stroje sú tak jeden ako druhý. V oblasti elektroerózie patria výrobky FANUC k špičke nielen kvalitou, ale aj počtom predaných a prevádzkovaných rezačiek. Štandardom elektroerozívnych rezačiek FANUC je vodná vaňa, navliekanie drôtu na mieste roztrhnutia do napustenej vodnej vane a dokonca i navliekanie pri rezaní poduhlom na mieste roztrhnutia. K technologickému štandardu patrí aj kompenzácia opalu drôtu na výšku materiálu, nanointerpolácia, vysokovýkonný generátor, 3D centrovanie,...

Parametre stroja FANUC C 800iB:

Pojazdy: X/Y/Z: 800 x 600 x 300 mm (Z 500 mm).

Obrobok: X/Y/Z: 1250 x 975 x 300 mmMax.

hmotnosť obrobku: 3000 kg

Spoločnosť FANUC poskytuje 25-ročnú garanciu dodávky náhradných dielov na vyrobené stroje. Záruka na presnosť rezania elektroerozívnej rezačky je 10 rokov! Rezačka je 100 % made in Japan. Stroj bude predstavený pre zákazníkov v SR a ČR na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne 2016.

Elektroerozívna rezačka FANUC C 600iA bude vystavená na Medzinárodnomstrojárskom veľtrhu v Nitre, v pavilóne M2, v stánku spoločnosti PENTA SLOVENSKO s.r.o. spolu s elektroerozívnou hĺbičkou Exeron EDM 313 MF 30.

img-2199-nahled.jpg

Technické rokovanie Penta - Fanuc